Kolieska a ďalšie náhradné diely Hanselifter

Dodávame náhradné diely pre všetky naše paletové vozíky, vysokozdvižné vozíky a ďalšiu manipulačnú techniku.

Základná kriéria pri výbere koliesok

Pri výbere správnych koliesok na vaše manipulačné zariadenie rozhoduje celý rad faktorov. Radi vám pomôže s výberom vhodného typu.

 

Typy koliesok

 

Řídící kolečka
Podpůrná kolečka
Vidlicová kolečka
Otočná kolečka
Statická kolečka
riadiace kolieska
podporná kolieska
vidlicová kolieska
otočná kolieska
statická kolieska

 

 

Výberová kritériá pre kolesá

 

Kapacita


Zaťažiteľnosť valčekov a koliesok je odvodená od hmotnosti a nosnosti zariadení.

 

otras


Vo svojej každodennej práci sú kolieska vystavená extrémnemu zaťaženiu napr. pri transporte cez rôzne nerovnosti, hrbole a výmole. Aby nedochádzalo k poškodeniu pojazdové časti, mali by ste zvoliť pri práci na nerovnom teréne valčeky a kolieska s elastickými behúne, napr z polyuretánu alebo gumy.

 

vplyvy prostredia


Ďalším kritériom sú vonkajšie vplyvy, ktoré môžu ovplyvniť kolesá a kolieska. Okrem tepla, chladu alebo vlhkosti je to aj vplyv rôznych chemických materiálov. Podrobný zoznam možno nájsť v tabuľke špecifikácií.


Materiály koliesok a valčekov


Nylonová kolaNylonová kolesa
Sú vhodné pre tvrdé, hladké povrchy a predovšetkým pri preprave ťažkých bremien. Nylonová kolesá sa používajú vo väčšine prípadov a nezanechávajú žiadne stopy.


Polyuretanová kolesa
Polyuretanová kolaPrevádzka na polyuretánových kolieskach je tichší než na nylonových kolieskach a je vhodný pre bezpečnú manipuláciu na rampách alebo na hladkom povrchu. Tiež majú nižší valivý odpor ako kolieska z nylonu.

Gumová kolesa
Gumová kolaVďaka svojej mäkkosti by nemala byť používaná na transport ťažších bremien. Sú vhodné pre transport na mokrých a klzkých povrchoch a tam, kde je vyžadovaný tichá prevádzka.